Sel

BİLİMSEL PROGRAM


  • » 10 Kasım 2017, Cuma Detaylar İçin Tıklayınız...
      KURS SALONLARI
    10:00 - 17:00
    Cerrahlar için Fotoğrafçılık Kursu
    Tamer Akça, S. Ata Güler
    Cerrahlar İçin Moleküler Biyoloji Teknikleri Kursu
    M. Ali Koçdor, Yusufhan Yazır
    Kadavra Diseksiyonu Kursu
    Ömer Alabaz, Tuncay Çolak
    İstatistikte Doğru Bilinen Yanlışlar Kursu
    Canan Baydemir, Ahmet Gül
    Deney Hayvanları ve Deney Modelleri Kursu
    Turgay Şimşek, Tayfun İde
    Cerrahlar İçin Ultrason Kursu (Meme, Tiroid ve Fast Track)
    Mustafa Can Atalay, Güldeniz Karedeniz Çakmak
    Makale ve Tez Yazımı Kursu
    Emin Kansu, Zafer Cantürk
    SALON A
    17:15 - 18:00 Açılış Konuşmaları
    Öner Menteş, Zafer Cantürk, Çağatay Çifter, Sadettin Hülagü
    18:00 - 18:30 Açılış Sunumu
    Nihat Demirkol
  • » 11 Kasım 2017, Cumartesi Detaylar İçin Tıklayınız...
    SALON A
    08:30 - 09:00 Kaçırılan Bir Nobel Ödülü
      Oturum Başkanları: İskender Sayek, Mustafa Dülger
    Konuşmacı: Semih Baskan
    09:00 - 09:30 CyberKnife'ı Tanıyalım
      Oturum başkanları: Mustafa Ali Korkut, Zafer Utkan
    Konuşmacı: Hale Çağlar
    09:30 - 10:00 Konferans: 3 Boyutlu Katı Modelleme Teknikleri
      Oturum Başkanları: Çağatay Çifter, Abut Kebudi
    Konuşmacı: Simel Ayyıldız
    10:00 - 10:15 Kahve Arası
    10:15 - 12:00 Panel: Translasyonal Araştırmalar( Laboratuvardan Kliniğe)
      Moderatörler: Neslihan CabIoğlu, Cüneyt Kayaalp
    10:15 - 10:45 Medikal Onkolojik Araştırmalardaki Gelişiminin Cerrahiye Yansıması
    Konuşmacı: Başak Oyan Uluç
    10:45 - 11:15 Transplantasyonda Immünosuppressif Tedavi
    Konuşmacı: Mehmet Şükrü Sever
    11:15 - 11:45 Laboratuvar, Translasyonel ve Klinik Cerrahi Araştırmalarda Etik
    Konuşmacı: Ahmet Gül
    11:45 - 12:00 Tartışma
    12:00 - 13:00 Öğle Yemeği
    13:00 - 13:30 Konferans : Bir Fikrin Geliştirilip Ürüne Çevrilmesi
      Oturum Başkanları: Orhan Kozak, Osman Kurukahvecioğlu
    Konuşmacı: Muhsin Bayık
    13:30 - 15:30 Patente Giden Yol
      Moderatörler: Mustafa Şahin, Leyla Şener
    13:30 - 13:50 Başarı Hikayesi
    Konuşmacı: Ali Doğan Bozdağ
    13:50 - 14:10 Tıbbi Endüstriyal Tasarım Laboratuvarı- Prototipleme atölyelerinin önemi
    Konuşmacı: Leyla Şener
    14:10 - 14:30 Yapay Organların Geleceği
    Konuşmacı: Utku Büyükşahin
    14:30 - 14:50 Cerrahi simülasyon modellerin tasarımı ve üretimi
    Konuşmacı: Özge Akbulut
    14:50 - 15:10 Patent işlemleri ve süreçleri
    Konuşmacı: Seval Yılmaz
    15:10 - 15:30 Tartışma
    15:30 -15:45 Kahve Arası
    15:45 - 16:15 Bir Ekonomi Editörün Gözünden Türkiye'de ARGE Nerede
      Oturum Başkanları: Mehmet Mihmanlı, Ömer Şakrak
    Konuşmacı: Emin Çapa
    16:15 - 17:15 Panel : Sağlık Politikalarının Araştırma ve Kalitesi Üzerine Etkisi
      Moderatörler: İsmail Cinel, Sadettin Hülagü
    16:15 - 16.35 Devlet Tıp Fakülteleri Açısından
    Konuşmacı: Mustafa Şahin
    16:35 - 16:55 Özel ve Vakıf Tıp Fakülteleri açısından değerlendirme
    Konuşmacı: Ahmet Şahin
    16:55 - 17:15 Kamu Hastaneleri Açısından
    Konuşmacı: Kemal Memişoğlu
    17:15 - 18:00 Konferans: Sağlıkta Endüstri 4.0
      Oturum Başkanları: Rasim Gençosmanoğlu, Ercüment Çiftçi
    Konuşmacı: Mehmet G. Hızarcı
    18:00 - 18:30 Deney Hayvanları Anatomisi / Deney Modeli için Uygun Hayvan Seçimi
      Oturum Başkanları: Cumhur Yeğen,Mustafa Şare
    Konuşmacı: Tayfun İde
    18:30 - 19.00 SCI’ya giden yol uzun mudur?
      Oturum Başkanı: Günay Gürleyik
    Konuşmacı: Mustafa Can Atalay
    SALON B
    09:00 - 10:00 Sözlü Bildiriler
      Oturum Başkanı: Ahmet Çınar Yastı
    10:00 - 10:15 Kahve Arası
    10:15 - 12:00 Sözlü Bildiriler
      Oturum Başkanı: Fehmi Çelebi
    12:00 - 13:00 Öğle Yemeği
    13:30 - 15:30 Sözlü Bildiriler
      Oturum Başkanı: Semra Günay
    15:30 - 15:45 Kahve Arası
    16:15 - 18:30 Sözlü Bildiriler
      Oturum Başkanı: Berrak Yeğen
  • » 12 Kasım 2017, Pazar Detaylar İçin Tıklayınız...
    SALON A
    09:00 - 09:30 Konferans: Cerrahide Simülasyon
      Oturum Başkanları: Sadık Kılıçturgay, Gökhan İçöz
    Konuşmacı: M. Emin Aksoy
    09:30 - 10:45 Panel: Cerrahide Yeni Teknolojilerin Gelişimi ve Değişimi
      Moderatörler: Güldeniz K. Çakmak, Yeşim Erbil
    09:30 - 09:45 Yakın Gelecekte Cerrahiyi Ne Bekliyor
    Konuşmacı: Özer Makay
    09:45 - 10:00 Abdominal ve Laparoskopik Cerrahi: Güncel Eğitim ve Öğretimin Önemi
    Konuşmacı: Sezai Demirbaş
    10:00 - 10:15 Kabus Bitti mi? Açık Batın ve Açık Toraks Tedavisinde Yeni Gelişmeler
    Konuşmacı: Tahir Özer
    10:15 - 10:30 Konuşmacı: Güldeniz K. Çakmak
    10:30 - 10:45 Tartışma
    10:45 - 11:00 Kahve Arası
    11:00 - 11:30 Konfrerans: Tıbbın Sosyolojik Dönüşümü- Geleceğe Analitik Projeksiyon
      Oturum Başkanları: Öner Menteş, Hasan Bektaş
    Konuşmacı: Mehmet Eryılmaz
    11:30 - 12:15 Konferans: Yeni yaşam anlayışının oluşmasında Galiei'nin Teleskobu Kadar Önemli 3 Bilimsel Devrim
      Oturum Başkanları: Nuh Zafer Cantürk, Belma Koçer
    Konuşmacı: Türker Kılıç
    12:15 - 13:00 Öğle Yemeği
    13:00 - 13:20 Araştırma Etiğinde Kritik Noktalar
      Oturum Başkanları: Nusret Akyürek, Erdal Birol Bostancı
    Konuşmacı: Gürkan Sert
    13:20 - 14:00 Panel : Etikte Gri Alanlar
      Moderatörler: Yavuz Atakan Sezer
    Panelistler: Gürkan Sert, Nejdet Süt, M. Bahadır Güllüoğlu
    14:00 - 14:30 Konvensiyonel biyopsiden Likid biyopsiye geçiş
      Oturum Başkanları: Mehmet Ali Koçdor, Ekrem Kaya
    Konuşmacı: Christian Rolfo
    14:30 - 15:30 Deney Hayvanları Modelleri I
      Oturum Başkanları: Ömer Karahan, Yavuz Kurt
    14:30 - 14:45 Sepsis Modeli
    Konuşmacı: Zafer Kılbaş
    14:45 - 15:00 Obetize Modelleri
    Konuşmacı: Mustafa Ümit Uğurlu
    15:00 - 15:15 Kanser Modelleri
    Konuşmacı: Hilal Koçdor
    15:15 - 15:30 İntestinal İskemi Reperfüzyon
    Konuşmacı: Mehmet Levhi Akın
    15:30 - 15:45 Kahve Arası
    15:45 - 17:45 Deney Hayvanları Modelleri II
      Oturum Başkanları: M. Hayri Erkol, Neşet Nuri Gönüllü
    15:45 - 16:00 Şok ve Travma Modelleri
    Konuşmacı: Ali Kağan Coşkun
    16:00 - 16:15 Yara iyileşmesi, Lenf Ödem ve Adezyon Modelleri
    Konuşmacı: Sibel Özkan Gürdal
    16:15 - 16:30 Diyabet ve Endokrin Modelleri
    Konuşmacı: Turgay Şimşek
    16:30 - 16:45 Xenogreft / Transplantasyon Modelleri
    Konuşmacı: Mahir Kırnap
    16:45 - 17:00 Pankreatit Modelleri
    Konuşmacı: Kutay Sağlam
    17:00 - 17:45 Karaciğer Yetmezliği / Hepatektomi Modelleri
    Konuşmacı: Turgay Şimşek
    17:15 - 18:15 Asistanlar Tartışıyor: Cerrahi'de Araştırma ve Eğitim
      Oturum Başkanları: Mehmet Lehvi Akın, Ali Uzunköy
    18:15 - 19:00 Seçilmiş Bildiriler
      Oturum Başkanları: Servet Karahan, Osman Tortum
    19:00 - 19:30 Akılcı İlaç Kullanımı
      Oturum Başkanı: Ahmet Oktay Yirmibeşoğlu
    SALON B
    09:30 - 10:45 Sözlü Bildiri
    10:45 - 11:00 Kahve Arası
    11:00 - 12:15 Sözlü Bildiri
    12:15 - 13:00 Öğle Yemeği
    13:00 - 15:30 Sözlü Bildiri
    15:30 - 15:45 Kahve Arası
    15:45 - 16:45 Sözlü Bildiri


                 
Copyright @ 2017 Cerrahi Araştırma Kongresi. Tüm Hakları Saklıdır. LookUs & Online Makale

Ziyaretçi Sayısı: